Pewnego wieczoru, po rozmowach ze znajomymi mieszkającymi już od dłuższego czasu w Krakowie, Zuza stwierdziła, że trzeba im pomóc poznać już swoje miasto. Zadzwoniła do mnie (Lana) i wspólnie podjęłyśmy się opracowania naszych TRAS SPACEROWYCH po Krakowie, właśnie dla tych, którzy już tu mieszkają.

Na pierwszy rzut - zachęcamy do zawarcia bliższej znajomości  z Półwsiem Zwierzynieckim, Zwierzyńcem i mieszczącym się na nim osiedlem pod nazwą Salwator.

Dlaczego wybrałyśmy tę trasę na początek naszej przygody ze spacerami od Dawnego Krakowa? Otóż jest to, w naszym mniemaniu, część Krakowa - niby znana ( kto nie słyszał o Kopcu Kościuszki, Lajkoniku czy Emausie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych?), ale rzadko odwiedzana i, co najważniejsze, równie rzadko kontemplowana.

Zapraszamy do zwiedzania i własnych odkryć, a nasz subiektywny przewodnik niech służy
pomocą.

Co musisz mieć przed wyruszeniem na nasz spacer:
1) Dobry nastrój i załadowany telefon !!!

2) Naszą trasę pobraną na GOOGLE MAPS.a)  najpierw klikasz ten link

b) potem otwierasz aplikację Google Maps w swoim telefonie.
c) przechodzisz do zakładki na dole "Zapisane"
d) przechodzisz do ostatniej zakładki "Mapy" na górze
e) Klikasz w mapę pt. " Dawny Kraków - Salwator, Zwierzyniec, Półwsie"
d) Możesz wyświetlić legendę mapy - zobaczysz, że stworzyłyśmy dla Ciebie takie warstwy jak "Lokalne knajpki, parkingi, toalety", "Zdjęcia dawnego Krakowa" - są zrobione mniej więcej z tego miejsca, które jest zaznaczone na mapie. "Ludzie", czyli opowieści znanych lub zapomnianych postaciach związanych z tym miejscem i "Architektura", czyli wybrane naszym zdaniem ciekawe przykłady architektury krakowskiej.
f) pamiętaj, że nie wszystkie obiekty znajdują się na samym szlaku. są zaznaczone także w okolicach trasy jaką Cię prowadzimy. Czy chcesz się tam udać  - zależy wyłącznie od Ciebie.

Jeżeli dalej to dla Ciebie niejasne zobacz  FILMIK INSTRUKTAŻOWY!!!!


3) NASZ PRZEWODNIK który jest niezbędnym dopełnieniem trasy na Google Maps, specjalnie dla Twojej wygody w czterech formatach (pdf, mobi, fb2 i epub)!


4) WRÓĆ do mapki, wyrusz w TRASĘ i posiłkując się przewodnikiem zacznij zwiedzanie od punktu A!

JEŻELI WYCIECZKA W TAKIEJ FORMIE CI SIĘ SPODOBAŁA I DOCENIASZ NASZĄ PRACĘ I CHCESZ WIĘCEJ TAKICH TRAS TO,
 ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM!
 WESPRZYJ NAS NA PATRONITE!