Najnowsze kreacje mody wiosennej w ... 1926 r.

Początek jak zawsze o pogodzie :) Kwiecień w pełni przeplata zgodnie z przysłowiem. Wiatr dmucha migrenowo i nostalgicznie. Moje wygłaskane w słoneczną pogodę okna poddaszowe są znowu feerycznie brudne - cóż, taki urok mieszkania pod dachem  (natomiast jak założę okulary :P to widzę z nich Ratusz !). W głowie kołowrotek z planów, podróży, chęci i nieprzeczytanych, za-Kindle-owanych książek. (Wreszcie przeczytam wspomnienia W. Kossaka polecane przez Adę, gdyż w postaci książkowej nie znajdziesz tego ze świeczką! a z laptopa oczy parują ...)

Czas na pokaz wiosennej mody
Jumper na topie!

Kraków. 23 marca ("Kurier Literacko-Naukowy" 1926 r.)


"W modzie wiosennej zaznacza się wyraźne upodobanie do jumpra, który przestał być wyłącznie bluzą roboczą i sportową, a znalazł zastosowanie przy eleganckich toaletach wizytowych, spacerowych a nawet wieczorowych, Spódniczki w dalszym ciągu pozostają krótkie, a miejsce kloszów, które stosunkowo krótko utrzymały się na stanowisku, zajęły kontrafałdy. Spódniczka lekko poszerza się dołem, jednakowoż zachowuję linję smukłą i sylwetki nie pogrubia. Żakiety kostjumów są krótkie i przeważnie przecięte paskami. Godnem zanotowania zjawiskiem jest pojawienie się znowu talji, która zaznacza się lekkiem oczywiście wcięciem. Na ilustracji naszej widzimy kilka szykownych, najnowszych modeli paryskich."
(pisownia oryginalna)


Dziwne "pyszczki" mają Panie modelki :)

6 komentarzy:

 1. Już chciałam się dopytywać, co to te Kindle, ale ciocia Wikipedia wszystko wyjaśniła :)
  Co do Kossaka, mam wrażenie, że w antykwariacie można dostać bez trudu, ale może coś mylę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie tylko dziwne pyszczki, ale i ich budowa ciała jakaś podejrzana ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. zazdroszczę widoku za oknem;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć! mam pyt. masz jakieś ciekawe informacje na temat solidarności w Nowej Hucie? Jeżeli tak to proszę o kontakt fauuun@gmail.com :)
  z góry dzięki!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj

  Szukam informacji o kulturze Krakowa w dwudziestoleciu międzywojennym. Interesuje mnie teatr, literatura, kino prasa. Ciekawi mnie, skąd czerpiesz tak ciekawe i szczegółowe informacje dotyczące tamtego okresu. Jeśli możesz mi pomóc, to proszę odpisz na mój e-mail: n.monika@onet.eu
  Zależy mi na czasie. Pozdrawiam Monika.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam prośbę do autorki bloga,czy byłaby Pani uprzejma zamieścić informacje o akcji w obronie najstarszego antykwariatu w Krakowie? Szczegółowe informacje:
  http://fakrakow.wordpress.com/2011/05/27/najstarszy-antykwariat-w-polsce-zagrozony-eksmisja/

  OdpowiedzUsuń

Wspierają nas na Patronite

Wirginia Karczewska, Ewa Karasińska, Anna Palińska, Iza Palińska